ELNA ISTORIJA

1933

1933

Kompanijos ELNA istorija prasideda 1933 metais, kuomet ispanų inžinierius Ramonas Kazas suprojektuoja buitinę siuvimo mašiną su siaura rankovės platformą, miniatiūriniu elektros varikliu, darbo zonos pašvietimu ir sudedama kojine prispaudimo pėdelės pakėlimo sistema. Ramonas Kazas sumastė net ir mašinos saugojimo lagamino idėją, kuris darbo metu tarnavo kaip papildomas staliukas – platforma. Po sėkmingų eksperimentų Ramonas Kazas užpatentavo savo išradimą 1935 metais ir pagaminęs nedidelę partiją šių siuvimo mašinų sėkmingai jas pardavė. Visas ėjo link to, kad buvo planuojama šias siuvimo mašinas gaminti dideliais kiekiais serijiniu būdu, bet 1936 metų liepos mėnesį Ispanijoje prasidėjo pilietinis karas ir Ramonui Kazasui teko emigruoti iš šalies.

Su keliais bendraminčiais Monake jis įkūrė holdingo kompanija “Electrina”. Pirmieji ir paskutiniai šios kompanijos skiemenys suteikia vardą pirmajai būsimai jo siuvimo mašinai “ELNA”. Tačiau pirmieji bandymai organizuoti serijinę nematytų stebuklingų siuvimo mašinų gamybą parodo, kad tam reikalingos daug didesnės lėšos negu jos yra pas jį ir partnerius. Ramonas Kazasas tokiu atveju pradeda derybas su šveicarų kompanija “Tovaro S.A.”, kuri užsiima laikrodžių mechanizmų gamyba. Pagal susitarimą atidavęs visas savo išradimų teises “Tovaro S.A.” kompanijai, Ramonas Kazas pagaliau pasiekia savo tikslą gaminti siuvimo mašinas serijiniu būdu. Pirmoji serija siuvimo mašinų buvo išleista 1940 metais ir turėjo nepaprastai didelį populiarumą. Siuvimo mašina buvo pavadinta “ELNA 1” ir tuo laikmečiu buvo išskirtinė dar ir tuo, kad buvo nudažyta neįprasta žalia spalva.

1952

1952

Sekanti siuvimo mašinų karta – “ELNA 2” ir “Supermatic” buvo pristatyta 1952 metais Šveicarijos pramonės fabrike. Tai buvo pirmoji pasaulyje siuvimo mašina su atbulinės eigos siuvimo funkcija. Taip pat šiose mašinose buvo daug paprastesnis operacijų parinkimas, lyginant su kitų to laikmečio siuvimo mašinų gamintojų mašinomis.

1964

1964

Sekantis žingsnis ELNA siuvimo mašinų istorijoje buvo “ELNA Star “Supermatic” modelio atsiradimas, kuris buvo leidžiamas nuo 1964 iki 1971 metų. Šioje mašinoje atsiranda jau net šešios siuvimo programos, kurias galima buvo pasirinkti sukant specialų ratuką – diską ant mašinos korpuso. Be visa tai, ši mašina buvo unikali dar ir tuo, kad ji turėjo adatos pozicionavimo sistemą, pilnai automatinį sagų kilpų apsiuvimą ir reguliuojamą siuvimo greitį naudojant elektrinę paminą. Visos šios unikalios mašinos charakteristikos išliko iki šių dienų ir pilnai naudojamos ir šiuolaikiškuose siuvimo mašinose.

1968

1968

1968-1978 metais ELNA išleidžia unikalią kompaktišką siuvimo mašiną “ELNA Lotus”, kuria suprojektuoja dizaineris Marselis Frezardas. Tai buvo pirmoji pasaulyje išskirtinė siuvimo mašina, kuri baigus siūti unikalios konstrukcijos dėka buvo sumontuojama į lagaminėlį. Mašinos lagaminėlis išsimontuodavo į labai patogia didelę darbo zonos platformą, kuri buvo išdėstyta į visas mašinos puse ir sudarydavo labai patogų staliuką. Transportuojant siuvimo mašiną dangteliai pasikeldavo ir užsifiksuodavo viršutinėje mašinos korpuso dalyje taip sudarydami lagaminėlį. Palyginus nedidelis siuvimo mašinos svoris, kompaktiškumas, bei unikali konstrukcija bei puikios techninės siuvimo charakteristikos mašina padarė tokia populiaria, kad ji net pateko į Niujorko meno muziejų kaip išskirtinis to meto gaminys ir yra jame demonstruojama iki šių dienų.

1973

1973

Be puikių siuvimo mašinų ir overlokų 1973 metais rinkoje pasirodo pirmasis buitinis lyginimo presas skirtas drėgnai – šiltam gaminių lyginimui ir garinimui. Labai ilgą laiką šis unikalus presas puikiai buvo parduodamas visame pasaulyje ir buvo labai populiarus dėl savo paprasto paruošimo darbui ir puikių lyginimo rezultatų.

1985

1985

1985 metais kompanija ELNA pagamina pirmąją kompiuterizuota siuvimo mašiną ELNA 5000. Nuo 1986 metų kompanija pradeda gaminti naujos technologijos overlokus, o 1990 metų viduryje firma sukrečia krizė, nuo kurios taip pat labai nukenčia ir vėliau paskelbia bankrotus tokios žinomos Europos firmos, kaip PFAFF, SINGER, VERITAS. Naujų siuvimo mašinų gamybos technologijų kūrimas reikalavo didelių finansinių resursų, o siuvimo mašinų pardavimai mažėjo.

2001

2001

2001 metais pirmą karta buvo pristatytas lyginimo presas ELNA Opal su LED pašvietimo LCD temperatūriniu displėjumi. Šio preso išskirtinė savybė yra tai, kad efektyviausias lyginimas pasiekiamas prispaudžiant viršutinę platformos dalį prie apatinės platformos, kuri sudaryta iš 11-kos sluoksniu Suomiško beržo, kuris nekaista ir sugeria drėgmės perteklių kuri specialia patentuota sistema po to pašalinama. Specialaus patentuoto garintuvo VAP-OJet sistema nereikalauja specialiai nukalkinto vandens kaip daugelio lyginimo presų. Vandenį galite pilti tiesiog iš vandens čiaupo. Garintuvas surenka visas geležies nuosėdas į specialų skyrių taip išvalydamas vandenį ir nepalikdamas jokių dėmių ant lyginamų gaminių.

2004

2004

Ir tik 2004 metais pradedamas gaminti serijiniu būdu iš principo visiškai naujas kompiuterinės siuvimo mašinos modelis 6600 Quilter’s Dream 2 ir 7200 Quilter’s Dream PRO.
ELNA 7200 Quilter’s Dream PRO – pirmoji siuvimo mašina pasižyminti didžiausiu siuvimo greičiu buitinių siuvimo mašinų tarpe. Taip pat mašinos išskirtinumas tuo laikotarpiu buvo tas, kad ji turėjo pačia didžiausia darbo zoną, kojinį pėdelės pakėlimą, START&STOP funkciją, automatinį siūlų nukirpimą kaip pramonės mašinose. Tai pirmoji siuvimo mašina, kurioje siuvant galima naudoti pramoninio tipo siūlų rites, nes ji aprūpinta specialiu siūlų stovy. Mašina pagaminta liejant pilnai mašinos metalinį korpusą, kuris pasižymėjo labai tvirta ir stabilia konstrukcija. Šis siuvimo mašinos modelis toks populiarus, kad ji su nežymiai atnaujinta gaminama iki šiol ir yra viena patikimiausiu ir geriausių siuvimo mašinų rinkoje neturinti analogų.

2006

2006

2006 metų rugpjūčio mėnesį JANOME korporacija perka ELNA akcijų paketą ir tampa pasaulinio prekinio ženklo ELNA savininke. ELNA – tai dinamiškai sparčiausiai auganti kompanija su kiekvienais metais vis labiau pasaulyje plečianti savo tinklą. ELNA – tai garantuota kokybė, puikus servisas, bei šveicariškas garantas visame pasaulyje.

APIE MUS

ELNA prekinis ženklas visada simbolizavo tik pačią aukščiausia kokybę, inovacijas ir puikų servisą. Mašinų projektavimo ir dizaino biuras randasi Šveicarijoje – Ženevoje. Visos ELNA siuvimo mašinos surenkamos pagal specialų užsakymą JANOME gamyklose Japonijoje, Taivanyje ir Tailande. UAB “Siuvimo manija” yra išskirtinis ELNA siuvimo mašinų distributorius Lietuvoje ir teikia visas konsultacijas, atlieka visų ELNA siuvimo mašinų garantinį ir po garantinį aptarnavimą nesvarbu kaip seniai Jūs jas įsigijote. Mūsų ELNA siuvimo mašinų siūlomame modelių asortimente siuvimo, siuvinėjimo mašiną, overloką ar plokščiasiūlę išsirinksite pagal savo poreikius ir norus, nes mes siūlome ELNA mašinas nuo paprasčiausiu modelių iki pačių pažangiausiu.
ELNA tai europietiškos kokybės simbolis kuris pripažintas visame pasaulyje. Išsirinkę ELNA siuvimo ar siuvinėjimo mašiną, overloką ar lyginimo presą galite būti 100% garantuoti, kad pasirinkote pati kokybiškiausia gaminį ir jokių problemų ir nesklandumu niekada naudodamiesi šiomis mašinomis tikrai neturėsite.

Kompanija ELNA kiekvienais metais atlieka technologinius tyrimus ir kuria naujus modelius, kurie užtikrins pačiu įnoringiausių klientų interesus ir poreikius.

Šios buitinės siuvimo mašinos pasižymi didele modelių gausa. Asortimente yra ir paprastų bei patikimų modelių pradedantiems siuvėjams, bei kompiuterizuotų siuvimo ar siuvinėjimo mašinų, su kuriomis galėsite įgyvendinti bet kokias savo svajones. “ELNA”, o kartu ir oficialus jų atstovas Baltijos šalyse UAB “Siuvimo Manija” džiaugiasi, galėdami pasiūlyti šiuolaikiškas, kokybiškas ir ilgaamžias siuvimo mašinas savo klientams, bei pilnai užtikrinti jų servisą. Visoms “Elna” siuvimo mašinoms suteikiame net 3 metų garantiją!

“ELNA” MAŠINŲ TOBULĖJIMO ISTORIJA

1940 – 1952 Elna 1

1958 – 1963 Elna Supermatic Elna 2

1964 – 1971 Elna Star Series Supermatic

ELNA Sew 75